Голубі озера: Чернігів
Голубі озера: Чернігів

Голубі озера
Цей приголомшливий куточок Полісся здавна вважається одним з небагатьох екологічно чистих місць Європи. Село славиться красою унікальних лісових пейзажів та чарівністю чистих дзеркальних Блакитних озер. Тут м’який помірний клімат і найчистіше повітря, який, якщо вдихнути його на повні груди, подарує вам відчуття «невагомості».
Цікаві факти про Голубі озера
- Неймовірно, але Голубі озера – результат промислової діяльності. Колись тут видобували дрібний кварцовий пісок і дорились до артезіанського шару. Внаслідок цього кар’єри наповнилися найчистішої водою з глибин, що володіє цілющими властивостями – вона лікує захворювання опорно-рухового апарату.
- Крім того, водні процедури на Блакитних озерах благотворно позначаються на стані шкіри і волосся, а значить, відвідування цього чудового місця стане не тільки насолодою вашому погляду, а й принесе відчутну користь тілу.
- Унікальність Блакитних озер в тому, що їх дно – кварцовий пісок, який використовується при виготовленні скла. А оскільки цей пісок відрізняється від звичайного властивостями і кольором, то і вода в озерах, завдяки йому, яскраво блакитного кольору. Власне, тому озера і назвали Голубими.
- До слова, площа найбільшого озера – 25 гектарів, а глибина 20 метрів. Тому, купаючись тут, будьте вкрай обережні. І ні в якому разі, не залишайте дітей без нагляду.
Голубі озера: відпочинок

Голубі озера
Відпочити на Голубих озера щорічно приїжджають понад 250 тисяч туристів з України і ближнього зарубіжжя. Ці місця облюбували і рибалки, віддаючи перевагу Середньому озеру – через обривистих берегів. Місцеві жителі люблять Мале озеро – через цілющої глини, яка і лікує суглоби.
Також читайте: ОЗЕРО БРЕБЕНЕСКУЛ – Найвище озеро в Україні
А якщо проїхати далі, в білоруську сторону, можна виявити затоплений кар’єр. Вода в ньому парадоксально м’яка, але високий ліс практично не пропускає туди сонячні промені, тому купатися там не можна – надто прохолодно.
Так само, завдяки лісам (в основному, сосновим, хоча зустрічаються ще березові і дубові гаї), ви зможете насолодитися «тихим полюванням» – тут неймовірно багато грибів всіх видів, включаючи і рідко зустрічаються рижиків. І різноманітність ягід вас точно здивує: суниця, малина, чорниця, ожина, брусниця. Загалом, за час відпочинку ви встигнете ще і підкріпитися вітамінами.
Голубі озера: де зупинитись

Голубі озера
Всі, хто приїжджають на Блакитні озера можуть відпочивати з тим ступенем комфорту, який захочуть. Хтось, щоб повністю відчути дух романтики, зупиняється в наметах – це дуже зручно для тих, хто вирішить приїхати тільки на вихідні (можете розмістити їх за 50 гривень на обладнаному кемпінгу).
Альтернативою може бути база відпочинку. Будиночки з мінімумом зручностей розташовані безпосередньо на березі.
Також читайте: ЯЛПУГ— найбільше озеро в Україні
Любителів повного комфорту чекають еко-садиба «На селі у дідуся», приватний котедж «Блакитні озера» та туристичний комплекс «Садиба Софії Русової», розташовані в півтора кілометрах від водойм. Там є кафе, мангали, кальян-бари; на березі ж – тільки кіоск.
Дістатися до цієї пишноти нескладно. Водойми розташовані біля самого кордону з Білоруссю, причому настільки близько, що мобільні телефони часто переключаються на роумінг.
Голубі озера: як доїхати
Від Києва по Чернігівській трасі їхати приблизно три з половиною години і потім, проїхавши обласний центр, візьміть курс на село Олешня. У самому селі залізничної станції немає, але тричі на день ходить електричка до станції «Грибова Рудня», а звідти до Блакитних Озер буквально рукою подати: треба пройти трохи менше кілометра по красивій дорозі серед соснового бору.
Ми запевняємо вас: побувавши тут хоча б один раз, ви захочете повертатися сюди знову і знову — це дійсно шматочок раю на землі.
Комментарии
Отправить комментарий